utorak, 26. svibnja 2015.

PAZITE SE PREVARANATA NA INTERNETU

Nakon što je nagovorila mladića da skine odjeću, lijepa djevojka mu je poslala poruku u kojoj kaže da će video objaviti na YouTubeu, ako joj ne pošalje nešto novca


Muškarci koji koriste društvene mreže i stranice za upoznavanje na meti su prevaranata koji se predstavljaju kao mlade atraktivne žene.

Prevaranti obično uspiju da nagovore žrtve da pred kamerom skinu svoju odjeću, dok ih oni snimaju. Nakon toga, prevaranti ih ucjenjuju, objavljujući video sadržaje i lažne optužbe o pedofiliji. Video neće biti objavljen jedino u slučaju da žrtva pristane da isplati novac koji prevaranti traže od nje. 
Francuska policija navodi da im se žrtve javljaju skoro svakodnevno. Jedan 28-godišnji muškarac je raspoložen da govori o svom iskustvu, ali ne želi da otkriva svoj identitet, prenosi BBC. 
"Poslala mi je poruku i bio sam sretan jer je djevojka preduzela prvi korak", kaže on.  
Djevojka mu je rekla da živi u Lionu, da je iz Francuske, te da je bila na odmoru u Obali slonovače.
"Malo smo razgovarali preko MSN-a i mogao sam da nakratko vidim kako izgleda. Vrlo lijepa djevojka". 
Mladić kaže da je djevojka bila obučena, te da ga je pitala da li je zainteresovan da idu dalje. Na njegovo pitanje šta to znači, kazala mu je da želi da vidi njegovo tijelo. 
"Željela je da vidi sve", priča prevareni mladić.Počela je da se skida, nastavlja on, skidao se i on. Tek kasnije je shvatio da je njen video zapravo bio lažan, ranije snimljen. Uslijedilo je novo iznenađenje.
"Brzo mi je poslala poruku u kojoj kaže da će moj video objaviti na YouTubeu, ukoliko joj ne pošaljem nešto novca. Pogledao sam video. Na njemu ste mogli da vidite sve - moje lice, tijelo, sve...".
Ovaj mladić je kasnije vidio da postoji mnogo onih koji su žrtve iste prevare. Ucnjenjivači od žrtava traže 500 eura ili će objaviti video.
Franucksa policija dobija mnogo prijava u kojima se opisuju slični pokušaji prevare i iznude. 

"Čini se da prevaranti svaki dan ucijene nekog drugog", kaže Vinsent Lemoen, specijalista za sajber kriminal, dodajući da nažalost sve žrtve i ne prijavljuju da su prevarene, najčešće zbog stida.  
Žrtve su uplašene i u panici su, jer se plaše da će njihovi životi biti uništeni. Dodatno, žrtve rijetko priznaju šta se tačno dogodilo i teško priznaju policiji da su upoznali nekog na internetu i jednostavno pristali da snime video u kojem su goli.Jedan francuski policajac navodi da je razgovarao sa suprugom čovjeka koji je prevarantima isplatio oko 3.500 eura u maju. Njegovi ucjenjivači su bili nepopustljivi, čovjek nije mogao da nazre kraj mučenju i na kraju se ubio. 
TAKO DA ČUVAJTE SE INTERNET PREVARANATA
A NA OVOM BLOGU MOŽETE NAĆI MNOGE KORISNE SAVJETE I UPUTSTVA.KAKO DA ZAŠTITE SVOJ IDENTITET I LICNE PODATKE OD LJUDI SKLONIH MANIPULACIJAMA

srijeda, 20. svibnja 2015.

Oprezno u potrazi za srodnom dušom




Usamljenim ljudima, koji sve češće srodnu dušu traže na Internetu ili putem agencija za bračno posredovanje, stručnjaci savetuju oprez pri sklapanju poznanstava, jer različite društvene mreže, ali i agencije, mogu biti paravan za trgovinu ljudima, prostituciju ili pedofiliju.
Kada se na inernet pretraživaču Gugl (Google) ukucaju ključne reči - sajtovi za upoznavanje ili druženje - kao rezultat se dobija više stotina različitih društvenih mreža, foruma i pričaonica, a u organizaciji "Astra", posvećenoj borbi protiv trgovine ljudima, preporučuju da se u "virtuelnom svetu" ne koriste lični podaci i ne ostavljaju brojevi telefona. 
Koordinator "Astre" Ivana Radović rekla je Tanjugu da sajtovi za upoznavanje partnera, različiti forumi, inernet mreže i "čet rumovi" nisu bezbedni i da ih je previše da bi se svi proverili i napravio spisak rizičnih. 
"Na Internetu i nije toliko bitno koji je sajt, već sa kim se dopisujete, razmenjujete fotografije i ko je osoba sa kojom ste dogovorili susret, a to je nemoguće proveriti", naglasila je Radovićeva. 
Ipak, oni koji se odluče da upoznaju osobu sa one strane monitora, trebalo bi o tome da obaveste prijatelje i da za susret odaberu poznato, prometno mesto, a sastanak zakažu u toku dana. 

U potrazi za partnerom na internetu opasnost vreba sa svih strana, a potpunu sigurnost pri upoznavanju prave osobe ne mogu da pruže ni agencije za bračno posredovanje. 
Pojedine agencije, čiji se brojevi mogu naći na internetu, nisu bile otvorene za razgovor sa novinarima Tanjuga što, prema oceni Radovićeve, može biti razlog za zabrinutost jer vrbovanje za trgovinu ljudima putem agencija za bračno posredovanje nije retkost. "Upravo su na taj način mnoge žene većinom iz istočne Evrope, postale žrtve trgovine ljudima", istakla je ona. 
Sastanak sa budućim bračnim partnerom, ako je reč o vrbovanju za trgovinu ljudima ne počinje loše, kaže Radovićeva, jer takve osobe nastoje da zadobiju poverenje druge strane, a problemi počinju kasnije - nakon stupanja u brak, preseljenja, odlaskom na medeni mesec... "Dešava se ne samo da žene završe u lancu trgovine ljudima već da, bez svog znanja, budu prodate i da bračnog partnera ne mogu da napuste jer ih je kupio od agencije", istakla je ona. 
Radovićeva je, međutim, kazala da se "Astri" retko javljaju osobe, koje žele da provere agenciju za bračno posredovanje. 
Predstavnici agencije za posredovanje u pronalaženju bračnih partnera, "Fortuna" koja ima trodecenijsko iskustvo u povezivanju budućih životnih saputnika, bili su raspoloženi za razgovor. "Podjednako nam se javljaju i muškarci i dame, sa zahtevom da upoznaju odgovarajućeg partnera, a najviše zainteresovanih za tu uslugu su radno sposobni i imaju između 40 i 60 godina", rekla je Tanjugu psiholog u "Fortuni" Nada Jovičić. 
Da bi došli do kandidata za bračnog partnera zainteresovani treba da popune upitnik i dostave ga agenciji uz fotografiju, a kasnije se, prema interesovanjima ugovaraju poznanstva. Jovičićeva je navela da oni koji žele da pronađu partnera, sa kojim će stati na "ludi kamen", prvo u agenciji razgovaraju sa sociolozima i psiholozima. 
"Zainteresovani od agencije najčešće traže odgovor da li je preporučena osoba psihički stabilna, što proveravamo kroz razgovore ali, ipak, ne možemo da pružimo nikakvu garanciju", rekla je ona. Jovičićeva je kazala da je kroz agenciju do sada "prošlo" više od 70.000 ljudi, oko 6.000 njih se sprijateljilo, ali da nemaju tačnu evidenciju koliko je parova, uz njihovo posredovanje, sklopilo brak. 
Agencijama za bračno posredovanje uglavnom se, u želji da pronađu pravu osobu, obraćaju nedruštvene, usamljene osobe koje dugo žive same, smatra bračni psihoterapeut Vera Despotović-Stanarević iz Beogradskog savetovališta za brak i porodicu. 
Prema njenim rečima, mnogi su do sada sa posredovanjem agencija imali loša iskustva, jer se one "postavljaju komercijalno, pa se klijenti često osećaju iskorišćeno". 

ponedjeljak, 18. svibnja 2015.

Upoznali su se preko interneta, ali je potom uslijedio šok

Upoznali se putem interneta ali je onda uslijedio šok

U.potrazi za pravim partnerom mnogi se okreću internetu

U potrazi za srećom u ljubavi mnogi se okreću upoznavanju preko interneta kako bi i tamo pokušali naći nekoga s kim dele zajedničke interese. No, ono što su o sebi otkrili Holanđani Erik de Vrajes i Džozefin Ergets i to nakon što su se zaljubili bilo je previše zajedničko.
Erik i Džozefin upoznali su se putem Tindera, stranice za upoznavanje partnera i nekoliko su dana razmenjivali "vrcave" poruke dok nisu otkrili za njih šokantnu istinu - da su davno rastavljeni brat i sestra, piše “Biznis insajder”.

Njihovi roditelji razveli su se 1999. godine i odlučili da ne podele starateljstvo. Tako se Erik s bratom blizancem i ocem odselio u Belgiju, dok je Džozefin ostala s majkom u Holandiji.

Erik se radi školovanja vratio u Holandiju i tada je na Tinderu naletio na svoju sestru.

“Kada sam prvi put pregledao njen profil, uopšte nisam sumnjao. Da budem iskren, o tome nisam razmišljao poslednjih godina, nakon što smo brat i ja završili neuspešnu potragu za sestrom”, ispričao je Erik.

Kada je nakon nekoliko poruka shvatio da bi mu devojka s kojom se dopisuje mogla biti sestra, prekinuo je kontakt na nekoliko dana. Ipak, bio je previše znatiželjan pa joj se javio i izložio joj svoje sumnje. Pričali su o svojoj prošlosti, od razvoda roditelja, do davno izgubljene braće i ubrzo su bili sigurni da su si u rodu.

Nakon nedelju dana Erik i Džozefin su se susreli, zajedno s bratom Martenom.

Suosnivač Tindera Džastin Miten rekao je kako ga ovakve situacije ne iznenađuju, te je naglasio kako je Tinder mesto za bilo kakvo povezivanje, a ne samo ljubavno.



petak, 15. svibnja 2015.

Instagram novi hit,Djevojke koje piju kafu


                                Instagram novi hit,Djevojke koje piju kafu

Možda se u domaćim reklamama češće i radije pojavljuju vremešne komšinice kako zajedno na suncem okupanom balkonu ispijaju šoljicu tople kafe, ali svetski trendovi kažu da je moderno nešto sasvim drugo. Kada je reč o Instagramu kao vizuelno najpopularnijoj društvenoj mreži poslednja moda glasi – seksi devojke koje piju kafu.

Instagram profili u poslednje vreme obiluju fotografijama na kojima se pored šoljice kafe vid i i neko lepo lice, par izvajanih nogu, pa čak i trbušnjaci iz snova, a u kakvoj su međusobnoj vezi kafa i lepotice ili lepotani ostaje nam samo da nagađamo. Svakog dana ovakve fotografije imaju sve više pratilaca, a nije sasvim jasno da li zbog lepih žena šoljica kafe izgleda još bolje ili je upravo zato što toliko volimo ovaj crni napitak i devojka pored slađa. Ako i niste neki ljubitelj kafe to i dalje ne znači da ne možete da budete u trendu, samo ne zaboravite da zauzmete pozu, pre toga skuvate kafu i naravno fotografije označite kao#womenandcoffee ili # menandcoffee






četvrtak, 14. svibnja 2015.

HOW TO PICK UP GIRLS ON FACEBOOK IN 6 STEPS

.
Okay then. Whenever you want to meet girls on Facebook, just follow these steps and you’ll see things unfold like magic.


1. ADD GIRLS YOU THINK ARE CUTE
A no brainer.
Spend a couple of hours per week, adding 5 to 10 girls you think are cute or really hot as a friend. Write an intriguing opening line in the “add message” box that pops up.
If you can’t think of anything funny or intriguing to say, just forget the message and add her as a friend anyway.
2. GET FAMILIAR WITH HER PAGE
Spend 15 minutes skimming through her about page, interests, past wall posts in her timeline and photos. Just get a good understanding of who she is, what she’s about and how she interacts with her friends.
This will give you a better overview of her personality so you can connect with her.
3. COMMENT ON NEW PHOTOS, VIDEOS AND STATUS UPDATES
When she posts a new photo, video or status update that you like, comment on it with a funny or positive message. Don’t be negative or too try hard, it will piss her off.
Keep doing this for about 3 weeks, so she becomes familiar with you.
4. SEND THE FIRST MESSAGE
After you’ve posted a few comments and liked her status updates, photos, videos etc, go ahead and message her to get the ball rolling.
Keep it brief, ask her opinion on something, so that she will likely respond. Women just can’t resist offering advice, it’s like breathing for them.
5. CONNECT WITH HER

If she responds to every message, it means she like you… so keep it up. Each message should be short and sweet, but you should be trying to connect with her. Try to really understand what she lives for, how she feels, and who she really is. Go with that goal and your conversations will be more interesting and connected.
6. SET UP A MEET
Never rush meeting with her, it should be at least a month and multiple messages before you should arrange meeting in person. Sometimes even longer, depending how many messages you’ve sent and how responsive she is.
Say to her “Let’s meet for a coffee or a bite to eat next week…” then arrange the time and date with her.
The absolute best way to get her to meet is if you speak to her on the phone. Give her your number (don’t ask for hers) and say “Call me later, so we can meet up for a coffee in town”.
Second best would be texting her or messaging her on Facebook.
RULES YOU MUST FOLLOW
Write these down and stick them to your forehead so you don’t forget them.
Make sure your photos are up to date – Keep them fresh, like within the last couple of months so it’s not a shock when you meet her. It’s fine to have old ones, but keep them buried.
Delete any photos of random girls on their own – If there are any slutty shots of girls in your albums, get rid of them. When another girl looks at this, she will think you’re typical guy and will just delete you.
Use social proof – Upload pictures of you and pretty girls hanging out, but safe shots… like you’re in the park chilling with your “girl” friends or on a day out somewhere. This is also known as pre-selection.
NEVER cold message a girl… it’s stupid – If you send 100 cold messages you might get one back, but it would be from a nutcase. Women get cold messages all the time and it never works, so don’t be a dumb-ass.
Never leave yourself tagged in photos that can harm your cred – People like tagging other people in funny shots, like you throwing up in the gutter after a night out or running threw your garden butt naked. Make sure you’re not tagged in any of these shots.
Never say how pretty or hot she is when she posts a “validation” photo – Women love posting shots online so they can get a shot of confidence, don’t give them that satisfaction. Always post a funny comment or don’t post anything at all.
Don’t be Mr. funny – Women like funny guys but if you’re always trying to be funny, it can wear thin pretty quickly. So use the funny lines every so often.
Don’t ask for the number outright – If you add her as a friend and go straight for the number, it’s just creepy. No rapport means no number.
CONCLUSION
So that’s how you pick up girls on Facebook dude.
I know that guys will bitch and moan about how long it might take, but get real for a minute… you’re not going to pick up a girl and bang her on the first day right? Exactly, so just chill.


srijeda, 13. svibnja 2015.

SVE VISE INTERNET PREVARE PARTNERA U REGIONU


Znate kako to ide. Sjedite na kauču, dosadno vam je, surfate po internetu... Odjednom ugledate neki zanimljiv post neke zanimljive osobe, pa malo komentirate, malo dajete komplimente, malo se zezate...

I hop, već uveliko se dopisujete, pričate o privatnim i malo manje privatnim stvarima, razmjenjujete sličice. A te sličice mogu nekad biti i eksplicitne.

Nema štete u intimnoj priči s nekim ko nije vaš partner, sve dok nema seksualnog dodira? Da li je to tako? Kako odoljeti čarima interneta?
Cyber afera ili cyber preljuba postaje sve veći izazov u doba interneta i novih načina komuniciranja. Iako ne postoji jedinstvena definicija, cyber ili internet prevara često podrazumijeva razgovore intimne prirode dopunjene seksualnim sadržajem.

No, kako bismo dobili kompletnu sliku o pojmu koji postaje sve rasprostranjeniji i u našoj zemlji, porazgovarali smo s psihologinjom



"Cyber prevara podrazumijeva različite aktivnosti - od razgovora s nekom osobom do prakticiranja virtualnog fizičkog seksualnog odnosa. S internetom mi više ne podrazumijevamo samo fizičku stranu preljube, već se susrećemo i s emotivnom.

Nekoliko studija je pokazalo da čak ukoliko i ne dođe do fizičkog kontakta između dvije osobe, internet preljuba može biti jednako štetna za partnerski odnos kao i prava. Razlog za ovo se nalazi u buđenju osjećaja nesigurnosti, ljutnje, ljubomore i izgubljenosti kod drugog partnera", kaže Čerkić za Radiosarajevo.ba.

Ono što razlikuje cyber prevaru od tradicionalne može se razumjeti u odnosu na tri komponente:
- Mjesto ili lokacija prevare - preljube su se obično počinjale na poslu ili socijalnim okruženjima van kuće i završavale u motelima ili sličnim sredinama. Kod internet preljube dostupnost kompjutera i interneta dovodi preljubu u kuću i pod krov porodice.

- Idealizacija i fantazija - internet pruža mogućnost stvaranja novih identiteta i predstavljanja sebe onakvim kakvim bi htjeli biti. Ovo se pogotovo odnosi na virtualnog partnera, s obzirom na to da je uključena fantazija o drugoj osobi, realni partner nikada neće moći biti tako "idealan".

- Kontakt - kod internet prevare ne dolazi neposredno do fizičkog kontakta te je time i moralna odgovornost za prevaru umanjena. Ipak, prevara uključuje i emotivnu komponentu u razvoj, trajanje i održavanje odnosa koji se može razumjeti kao prevara.

Ali zbog čega se ljudi upuštaju u takav tip preljube, da li misle da je to bezbolniji ili bezopasniji način s obzirom na to da nema fizičkog kontakta?

"Vanpartnerski odnos bilo posredstvom interneta, SMS poruka ili odlaskom na kafu s drugom osobom obično je praćen distanciranošću u braku ili partnerskom odnosu, a može biti i posljedica ličnih poteškoća u ostvarivanju intimnosti.

S racionalnog i moralnog stanovišta internet preljuba koja ne podrazumijeva direktan fizički kontakt može se lakše doživjeti kao flert koji je i socijalno odobreno ponašanje, nego li kao preljuba.

Vrlo rijetko osobe koje su uključene u internet prevare planiraju ostaviti svoje partnere i vide ovo kao razonodu prije nego preljubu.
Kod internet prevare mi ne govorimo o bijegu iz realnosti nego prije bijegu iz vlastitog partnerskog odnosa u onaj koji postoji u domeni fantazije, ali i emotivne privrženosti. Odnos se karakterizira osjećanjima, ali i potrebama fizičke prirode.

Žene se obično osjećaju više ugrožene s emotivnom preljubom i partnerovom aferom, ali se ove spolne razlike smanjuju. Dijelom jer postoji predrasuda da žene rjeđe stupaju u van partnerske odnose. Također, žene kao i muškarci koriste se novim tehnologijama te je time i izloženost jednaka za muškarce i žene", pojašnjava naša sagovornica.

A kako se psihologinja Čerkić bavi porodičnom terapijom i bračnim savjetovanjem, do sada je imala nekoliko slučajeva i u većini je suprug bio taj koji je bio sudionik u internet preljubi.

"Jedan primjer jeste bračni par koji je došao na savjetovanje jer je suprug aktivno putem Facebooka i SMS poruka komunicirao s kolegicom s posla.

Poruke su bile emotivne i djelimično seksualne prirode bez fizičkog kontakta. Za supruga je ova razmjena bila na nivou flerta, a za suprugu na nivou prevare. Ono u čemu su se oba partnera tokom savjetovanja složili jeste da je ovo bila prevara, i to na emotivnom nivou.

Supruga se osjećala ljuto i vrlo povrijeđeno, a suprug je negirao da se radi o prevari shvaćenoj na tradicionalni način, jer nije došlo do fizičkog kontakta, dok emocije nisu tako pogubne za vezu.

Često je tokom terapije partner govorio: 'Svako se može malo zaljubiti'. Supruga ovo nije shvatala kao malo zaljubljivanje nego ozbiljnu prijetnju njihovom odnosu.
Ovaj bračni par je i prije nego je došlo do ove situacije dugo živio vrlo distancirano i ne baš ispunjen život kao par. U ovom slučaju suprug je bio spreman da pokuša spasiti bračni odnos jer su imali i dvoje male djece, ali supruga je bila kategorična u traženju razvoda.

S njima se radilo savjetovanje i osnaživanje partnerskog odnosa, ali je supruga odbijala da ponovo živi sa suprugom u bračnoj zajednici. Terapija je doprinijela dogovoru oko odgoja djece i planiranju odluka oko raspodjele imovine i novca. Također je pomogla u usaglašavanju oko starateljstva", prisjeća se Čerkić.

Da li je lakše oprostiti cyber prevaru od one fizičke?

"Važno je razumjeti šta je dovelo do cyber prevare i zbog čega su partneri imali potrebu da nađu novu osobu. Obično su cyber prevare simptomi ostalih problema u partnerskom odnosu. Ono što može dovesti od cyber prevare je nedostatak komunikacije, finansijski problemi, seksualno nezadovoljstvo, ili visok nivo stresa.

Kod cyber prevare ili konvencionalne prevare uvijek je dobro započeti porodično savjetovanje koje će olakšati partnerima izlazak iz nastale krize. Prvi korak u terapiji jeste da partner preuzme odgovornost za prevaru da bi se moglo raditi na osnaživanju partnerskog odnosa.
Terapija za cyber prevaru je ista kao i za bilo koju drugu jer parovi trebaju raditi na pitanjima uspostave povjerenja, redefiniranju izdaje i oprosta. Obično nakon cyber prevare preporučuje se da kompjuter ili mobilne naprave budu izmještene u područja koja su dostupna svim članovima kao kuhinja ili dnevni boravak.

Ali da bi došlo do izgradnje trajnog osjećaja povjerenja, potrebno je započeti proces savjetovanja i terapije"





ponedjeljak, 11. svibnja 2015.

Zahvaljujući pogrešnom e-mailu našla srodnu dušu





Zahvaljujući pogrešnom e-mailu našla srodnu dušu

Jasmina je supruga Ivana upoznala tako što je sasvim slučajno razmijenila e-mail s njim. Nakon te poruke sudbina je preuzela "stvar u svoje ruke". A, on je zbog nje iz Vršca došao u Sarajevo.


"Tada sam radila honorarno kao novinar za jednu američku medijsku kuću, a tekstove sam urednicima slala putem e-maila. Tako sam slučajno, pogrešno zapisavši novi e-mail urednika, tekst o bendu koji veoma volm proslijedila sasvim nepoznatoj osobi. Srećom, ta osoba bila je također veliki fan benda o kojem sam pisala, pa mi je uzvratila porukom o pogrešno poslanom e-mailu uz nekoliko primjedbi o samom tekstu. Jedan komentar slijedio je drugi, tako da smo se nastavili dopisivati. Razgovarali smo o svemu, poput prijatelja koji se dugo poznaju. Ubrzo potom razmijenili smo i telefonske brojeve, pa smo često komunicirali i telefonom. No, kako su ragovori između BiH i Srbije bili veoma skupi – odlučili smo se za komunikaciju preko Skypea. Mjesec dana kasnije, išla sam službeno u Beograd, tako da smo iskoristili priliku da se vidimo i upoznamo. Tog dana – vjerujem, dogodila nam se ljubav. Oboje mislimo da je taj kontakt uživo, bio presudan za našu vezu", ispričala je Jasmina 
Poruke i e-mailovi koje razmjenjuju prepuni su emocija, nježnih riječi i ljubavi, stoga su odlučili da jednog dana objave i knjigu o tome kako su se upoznali.

"S obzirom na to da je on živio u Vršcu, a ja u Sarajevu, i da smo oboje radili, nije bilo moguće da se viđamo često, dakle ni približno onoliko koliko smo mi to htjeli. Online komunikacija ušla nam je u svakodnevni život i funkcionisali smo tako normalno skoro godinu i po dana. Ali, u jednom trenutku čovjek poželi više. Tako je Ivan uzeo 15-dnevni godišnji i došao u Sarajevo kod mene. Nakon tog godišnjeg, trebao se vratiti kući i na posao. Ali, dan prije povratka, bili smo na nekoj popodnevnoj kafici negdje u gradu i razgovarali o tome kako dalje. Nismo imali pametan odgovor na to pitanje. Shvatili smo da nam je razdvojenost postala nepodnošljiva. Onda smo jednostavno odlučili. On će ostati, pa nek bude šta bude. Nazvao je roditelje i rekao da ostaje živjeti u Sarajevu. I ja sam svojoj porodici javila to isto. Osim njega i mene niko drugi nije bio siguran da radimo pravu stvar. Hvala Bogu, mi smo bili upravu. Ove godine slavimo pet godina braka, a najsjajnija zvijezda našeg neba je trogodišnja kćer Una", ponosno je ispričala Jasmina, dodavši da smatra da nije jednostavno pronaći srodnu dušu preko interneta, ali nije nemoguće.


"Ipak, da li je neko vaša srodna duša ili ona polovica vas za kojom tragate cijeli život – znat ćete samo kada se sretnete i čvrsto zagrlite jedno drugo", istakla je.


Društvene mreže danas su najpopularnije "okupljalište" mladih. Mnogi parovi dijele slične priče o upoznavanju preko Facebooka, Derneka, Badooa... Nerijetko, čak i kada se najprije "uživo" upoznaju, prije narednog izlaska obavezno izmijene Facebook profile, provedu sate razgovarajući, a tek onda dogovore izlazak.


srijeda, 6. svibnja 2015.

Muškarci,čuvajte se!!


Muškarce navedu na cybersex pa ih ucjenjuju golim 'fotkama'

Žene muškarce zavedu na društvenim mrežama, a onda ih natjeraju da se skidaju pred kamerama. Nakon toga muškarci prime poziv i zahtjev da plate 50.000 dolara



Singapurska policija upozorila je na porast online prijevara  u kojima se koriste atraktivne žene da zavedu muškarce na društvenim stranicama. Nakon toga ih navedu na cyberseks putem web kamera i na kraju ih ucjenjuju njihovim nagim fotografijama.
Žene muškarce vrebaju na stranicama poput Facebooka, a kada padnu na njihov šarm muškarci se pred kamerama skidaju i obavljaju seksualne radnje, a one onda traže novac kako ne bi objavile fotografije i video zapise, piše Daily Mail.
Tijekom 2012. godine prijavljeno je više od 50 takvih slučajeva, a godinu prije samo 11, obavijestila je policija. Objasnili su da žene, kako bi natjerale muškarce da se skinu, i same prve skinu odjeću. Žrtve pak ne znaju da se sve snima.
Napravili rekonstrukciju prijevare
Singapurska televizijska postaja HD 5 napravila je desetominutnu rekonstrukciju muljaže u kojoj mladi student Danny prihvaća zahtjev za prijateljstvo koji mu je poslala atraktivna Lily. Nakon nekoliko dana razgovora Lily, koja mu je u međuvremenu postala djevojka, uspješno uvjerava Dannyja da se skine pred kamerom, a onda naglo nestane. Nakon toga Dannyja putem e-maila i telefona kontaktira nepoznati muškarac koji od njega traži 50 tisuća dolara.
Policija je upozorila ljude da budu jako oprezni kada ih stranci dodaju za prijatelje na društvenim mrežama i da izbjegavaju davanje osobnih podataka kao i izvedbu kompromitirajućih djela. Također, pozvali su sve koji postanu žrtve ucjene da se obrate vlastima.





nedjelja, 3. svibnja 2015.

DJEVOJČICE SE SLIKAJU GOLE I SNIMKE NUDE NA INTERNETU





NOVI SAD - U Novom Sadu na desetine učenica sedmog i osmog razreda bavi se veb prostitucijom i na taj način zarađuju velike sume novca. Ovaj vid prostitucije sve je češći među maloletnicama, od kojih najmlađe imaju svega deset godina - šokantni su rezultati istraživanja novosadske agencije „Infologistic“.


 Virtuelni kontakti maloletnica preko veb kamera su česta pojava na pornografskim sajtovima. Starosna granica se s godinama drastično smanjila, tako da devojčice koje svoje telo prodaju porno-sajtovima radi sitne zarade, to počinju da rade već od deset godina - navodi Aleksandar Arsenin, osnivač agencije „Infologistic“. Istraživanje koje je sprovedeno pokazalo je da je veb prostitucija podjednako prisutna kako u urbanim, tako i u seoskim sredinama jer su za nju dovoljni samo kompjuter i veb kamera. Suma koju maloletnice na ovaj način zarade zavisi od broja ulazaka na njenu veb stranicu, kao i vremena koje korisnik na njoj provede.
 Postoje brojni sajtovi koji maloletnicama obećavaju honorare za erotski i pornografski materijal. Ovi sajtovi se ne bave lažima, zaista plaćaju dobar honorar za materijal koji će se naći na porno-sajtovima - kaže Arsenin. Ceo posao je digitalan, dete se prijavljuje putem veba, ostavlja podatke, koji mogu biti i lažni. Zatim pravi slike i šalje svoje digitalne fotografije, a za uzvrat dobija dogovorenu sumu novca i pravi broj računa na koji će stići honorar. Većina tih sajtova, dodaje Arsenin, igra na tankoj liniji između pornografije i pedofilije, a 20 odsto fotografskog materijala koji je izložen na njima prikazuje devojke koje su mlađe od 18 godina. Neki vlasnici pomenutih sajtova krivično odgovaraju za svoja dela, dok hiljade drugih nikada ne stignu do suda krijući se u anonimnosti interneta. Prema pomenutom istraživanju, većina maloletnica se veb prostitucijom bavi zbog novca, ali ima i onih koji to rade iz zadovoljstva.


- Kod jednog broja dece nije u pitanju samo novac, već čisto zadovoljstvo da se prikažu, anonimno i svima. Surova je činjenica da su deca od 14 ili 16 godina željna prikazivanja svojih erotskih ili pornografskih slika, da ih to na neki način uzbuđuje i da već u tim godinama žive sa poremećajem ličnosti i seksualnosti, ali je i tačna - navodi Arsenin. Da je u pitanju sve masovnija pojava, potvrđuje i postojanje domaće veb stranice “Srednjoškolke” gde se mogu preuzeti video zapisi i fotografije obnaženih maloletnica iz cele Srbije. Ono što je dodatno alarmantno u ovom istraživanju je i činjenica da većina roditelja uglavnom i ne zna na koji način njihove ćerke zarađuju novac iz svoje sobe.

- Roditelji uglavnom nisu svesni honorarnog „posla“ svog deteta. Procenite sami koja je verovatnoća da dete kasnije bude uvučeno u pornografsku industriju - upozorava Arsenin.

Dnevno do 500 evra
- Na dečjoj internet pornografiji dnevno može da se zaradi od 200 do 500 evra. Dečja pornografija je javno publikovana i na desetak domaćih porno-sajtova, koji mesečno zarade i do 10.000 evra, a pravno su pokriveni onlajn  poslovanjem i svoje usluge naplaćuju preko ugovora sa mobilnim telefonijama - kaže Arsenin.

Snimci na telefonu
U jednoj osnovnoj školi u Novom Sadu u maju prošle godine snimljen je seksualni odnos između trinaestogodišnje učenice i njenog dve godine starijeg druga iz škole. Snimak od dvadesetak minuta, koji je napravljen u školskoj svlačionici, ubrzo je završio na mobilnim telefonima svih đaka

subota, 2. svibnja 2015.

PAROVI KOJI SU SE UPOZNALI NA INTERNETU IMAJU BOLJI BRAK



Više od trećine brakova u SAD počinje upoznavanjem na internetu i ti parovi su nešto srećniji i imaju više šansi da ostanu zajedno od parova koji su se upoznali na drugi način.
Onlajn zabavljanje pretvorilo se u industriju vrednu milione dolara a Internet "možda menja dinamiku i ishod samog braka", navodi se u studiji objavljenoj u listu "Proceedings of the National Academy of Sciences".


Studija je, kako prenosi AFP, zasnovana na istraživanju sprovedenom na 19.131 ljudi koji su se venčali između 2005. i 2012.


"Pronašli smo dokaze o dramatičnoj promeni u načinu upoznavanja supružnika i ulozi interneta u tome", navodi se u studiji čiji je vođa Džon Kakiopo sa Univerziteta u Čikagu.


Osobe koje su supružnike upoznali onlajn starosti su između 30 i 49 godina i imaju plate više od onih koji su supružnike upoznali u gradu, navodi se u istraživanju.


Od onih koji se nisu upoznali na "netu", gotovo 22 procenta je supružnika upoznalo zahvaljujući poslu, 19 preko prijatelja, 11 posto u školi, sedam posto uz posredovanje porodice, devet u baru ili klubu i četiri procenta u crkvi, navodi se u studiji.


Ko je srećniji?


Proučavanjem broja razvoda u periodu od 2005-2012 stručnjaci su otkrili da se 5,95 posto parova koji su se upoznali na internetu rastalo u poređenju sa 7,67 posto parova koji su se upoznali na drugi način.


Razlika je statistički značajna čak i kada se u nju uključe varijabile poput godine braka, pola, godišta, obrazovanja, etničke pripadnosti, kućnog prihoda, vere i zaposlenosti.


Među parovima koji su tokom studije bili u braku oni koji su se upoznali onlajn zadovoljniji su brakom - na tabeli zadovoljstva imaju skor od 5,64 dok oni koji su se upoznali "oflajn" imaju skor od 5,48.


Najzadovoljniji među onima koji se nisu upoznali preko interneta su parovi koji su odrasli zajedno ili su se upoznali u školi, na društvenim okupljanjima ili crkvi. Najmanje srećni su oni koji su se upoznali preko porodice, posla, kafane ili na sastanku naslepo.


Istraživanje je naručio sajt "eHarmony.com" preko koga se upoznala četvrtina onlajn bračnih parova.